top of page

Siiri Kruuse,
Viljandi Laste ja Perede Tugikeskuse juhataja ning Viljandi Perepesa üks algatajatest:

Olin 2018. aasta sügisel õigel ajal õiges kohas – Perepesade kontseptsiooni tutvustusel Siiri Sisaski kodutalus Raplamaal.

Sisetunne ütles, et Viljandi linna väikelaste vanemad ootavad sellist kogukonnakeskust juba ammu. Ja tänaseks on Perepesa töötanud Viljandis üle nelja aasta.

Minult küsitakse tihti, mis see Perepesa on. Ja lihtne vastus on: „Perepesa on lapsevanemate lapsevanemateks õpetamise koht!“

Tänapäeval ei ela põlvkonnad enam ühise katuse all ning vanavanemad on hõivatud ja käivad tööl. Kustkohast siis lapsevanemad saavad teadmisi ja õpivad vanemlikke oskuseid? Muidugi Perepesast! Selleks on loodud Viljandis suurepärased tingimused. Lapseootusest kuni lapse kooliminekuni saavad kõik lapsevanemad oma oskuseid täiendada meie kogukonnakeskuses. Ja samal ajal on lapsed hoitud! Kohalikud lapsevanemad hindavad väga kõrgelt Perepesas pakutavaid teenuseid.

Suur aitäh Perepesa maja tiimile pühendumusega tehtud töö eest! Majja sisse põigates on maja täis siginat-saginat, kostab laste kilkeid ja vanemad on ülimalt tänulikud olemasolevate võimaluste üle.

Tänan Viljandi linna uuendusmeelseid linnajuhte toetuse eest, hoolida oma kõige pisematest ja nende vanematest.

 

Olen siiralt rõõmus ja uhke meie  Viljandi Perepesa üle!

bottom of page